Hírek

2023. Szeptember 04. 15:00, hétfő | Sport
Forrás: Teraz.sk

Verstappen újabb rekordot állított fel

A bajnokság végéig még kilenc verseny van hátra, a következő verseny szeptember 17-én, vasárnap lesz Szingapúrban.

A holland Max Verstappen sorozatban tizedik győzelmét aratta, ezzel új Forma-1-es rekordot állított fel. A vasárnapi Olasz Nagydíjon, a bajnokság tizennegyedik versenyén mexikói csapattársa, Sergio Perez előtt diadalmaskodott, a harmadik helyen a Ferrariban versenyző spanyol Carlos Sainz végzett.

Verstappen Monzában is megerősítette idei dominanciáját, végül a második helyről indulva megszerezte szezonbeli 12. és pályafutása 47. győzelmét. A regnáló világbajnok sorozatban tizedik diadalával megdöntötte Sebastian Vettel korábbi, 2013-ban felállított rekordját. Az Olasz Nagydíj után sem szakadt meg a RedBull sorozata, az idei szezon összes versenyét az osztrák csapat nyerte, hiszen két nagydíjat Perez is nyert.

A verseny rajtja több mint 20 percet késett, mivel Tsunodának a bemelegítő körben problémái adódtak, az autója a pálya közvetlen közelében állt meg, és elég sokáig tartott, amíg biztonságba helyezték. Végül el sem indult a versenyen.

A rajt végül 23 percet késett, és a versenyzők 51 kört teljesítettek. Sainz uralta az első kanyarokat, és megtartotta első helyét. A 6. körben a második helyen álló Verstappen először próbálta megelőzni Sainzot, de nem járt sikerrel, és a sikánban majdnem összeértek. Csak a 15. körben tudta kihasználni sebességét. A spanyol ezután jelentősen lemaradt, a boxba állt friss gumikért, és a 9. helyre tért vissza. Őt követte a többi versenyző, köztük Verstappen is.

A vezetést rövid ideig Piastri élvezte Hamilton előtt, akit Verstappennek még a kivezető körben sikerült megelőznie. Russell öt másodperces büntetést kapott, amiért a sikánon való áthajtással lerövidítette a pályát. A McLarenes Norris és Piastri érdekes módon érintkeztek egy párbajban, de komolyabb sérülést egyikőjük autója sem szenvedett.

Verstappen később visszaállt az élre, őt követte Sainz, a harmadik helyért pedig Perez és Leclerc csatázott több körön keresztül. Leclerc védekezése ellenére a mexikói végül sikerrel járt, és célba vette Sainzot. A 41. körben Hamilton kilökte Piastrit, amiért egy öt másodperces büntetést kapott, amely végül több helyezéssel hátrébb szorította a brit pilótát. Az ausztrál Piastrinak a boxba kellett mennie új szárnyért. Nem sokkal később Perez feljött a második helyre Verstappen mögé, és elkezdődött a belső harc a 3. helyért a Ferrari pilótái között. A negyedik helyezett Leclerc az utolsó körben próbálkozott, de elfékezte magát, így Sainz lett a harmadik.