Hírek
2020. Június 01. 16:00, hétfő |
Életmód
Forrás: tasr
Új segélyvonallal támogatják a dohányzásról való leszokást

Új segélyvonal indult a dohányzásról leszokni vágyóknak – jelentette be a Daša Račková, a Közegészségügyi Hivatal szóvivője. Szimbolikus időpontot választottak - május utolsó napján esedékes a Dohánymentes Világnap.
Azok, akik le szeretnének szokni a dohányzásról a 0908 222 722 telefonszámon kérhetnek tanácsot szakemberektől. A függőséggel kapcsolatban hétfőtől péntekig 8 és 3 óra között lehet segítséget kérni az újdonsült vonalon.
A szakemberek szerint foglalkoznak azokkal, akik leszokni készülnek, de fordulnak hozzájuk olyanok is, akik épp elvonási tünetekkel küzdenek. Egyéni és csoportos tanácsadást is vállalnak a hivatal egészség és egészségre nevelés támogatására fenntartott osztály alkalmazottai. A tanácsadás keretein belül pszichológiai technikákat és egyéb módszereket alkalmaznak, de különböző kivizsgálásokra is van lehetőség, mint például a légzésfunkciós vizsgálat (spirometria).
A szakemberek szerint a leszokáshoz elhatározásra és életstílus váltásra mindenképp szükség van. Az elvonási tünetek egy-két hétig is tarthatnak. „A rendszeresen dohányzók körében akár egy hónap múlva is megjelenhet a cigaretta utáni vágy, főleg azokban a szituációkban, amikor automatikusan rágyújtott” – hangsúlyozták az osztály dolgozói.
A leszokáshoz ajánlják az alkoholos italok fogyasztásának mellőzését és a kávé elhagyását is, mivel leginkább ezek közben szoktak dohányozni. Szerintük sok víz és gyümölcslé fogyasztásával enyhülhetnek a tünetek.
Az első hetekben azt javasolják, kerüljék azokat a személyeket, akikkel általában együtt szoktak dohányozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 14:18, péntek | Kzélet
A miniszterelnök elismerte a tranzakciós adó módosításának lehetőségét
A belföldi gazdaság növekedését illetően úgy vélekedett, hogy az eddig a belföldi fogyasztás által vezérelt gazdasági növekedést a beruházások által vezérelt gazdasági növekedésnek kell felváltania.
2025. Április 25. 13:55, péntek | Világ
Lavrov: Oroszország kész a háborút lezáró megállapodásra
Lavrov megjegyezte, hogy egyetért Donald Trump amerikai elnök legutóbbi kijelentésével, miszerint megállapodásra lehet jutni, ha mindkét fél hajlandó erre.
2025. Április 24. 15:29, csütörtök | Sport
13 év után elköszön Jamie Vardy-tól a Leicester
Vardy 2012-ben igazolt a Leicesterhez a Fleetwoodtól.
2025. Április 24. 15:09, csütörtök | Világ
Pakisztán lezárja a határokat és a légteret India előtt
Az indiai diplomáciai tárca is azt tanácsolta állampolgárainak, hogy ne utazzanak Pakisztánba.