Hírek

2021. Szeptember 07. 13:03, kedd | Sport
Forrás: samorin.sk / Nyitókép: samorin.sk

Somorja: történelmi sikert aratott Sidó Bianka

Remek somorjai sikert hozott a hétvégi junior és U23-as kajak – kenu világbajnokság. Sidó Bianka két érmet szerzett. Ő lett a szlovák küldöttség legeredményesebb versenyzője – írja a samorin.sk városi portál.

Bianka három versenyszámban indult el és háromszor bejutott az A-döntőbe. Először a K1 ezer méteren versenyzett. Az előfutamban negyedik lett, majd megnyerte az elődöntőt és végül fantasztikus ezüstöt szerzett. ,,Nagyon nehéz verseny volt. De mit várhatok az ezrestől… (mosoly). Jól rajtoltam. Láttam, hogy a magyar versenyző előttem van, így igyekeztem tartani vele a tempót. A féltáv után még sikerült rátennem egy lapáttal és végül sikerült bejönnöm a második helyen. Nagyon boldog voltam,” mondta Bianka. A somorjai lány ezután a K1 200 méteren hatodik lett.

Majd jött a K2 500 méter, melyen Katarína Pecsukovával sikerült bronzérmet szerezni. ,,Nem sikerült a rajt, az első két hajó elment tőlünk. Ennek ellenére mindent beleadtunk és végül egy jó versenyzés után elcsíptük a bronzérmet. Nagyon örülünk, hogy sikerült érmet szereznünk,” nyilatkozta a somorjai lány, akinek az edzője Honti Jenci.

Sidó Bianka Portugáliában történelmi sikert ér el. Ő az első kajakos lány a somorjai klubból, aki érmet szerzett a világbajnokságon!

F1: Verstappen nyerte a Kínai Nagydíjat

Lewis Hamilton, aki nem szerepelt jól az időmérőn, és csak a tizennyolcadik helyről indult, végül a kilencedik helyen végzett a Mercedes-szel.

2024. Április 18. 10:14, csütörtök | Sport

A Real büntetőkkel nyert a City ellen, a Bayern lesz az ellenfele az elődöntőben

A Real a 12. percben szerzett vezetést az Etihad Stadium-ban. Vinicius Junior futott el a szélen, és a tizenhatosban érkező Rodrygót találta meg keresztlabdájával.

2024. Április 15. 09:08, hétfő | Sport

NBA: Véget ért az alapszakasz, mutatjuk a rájátszás párosításait

Az NBA történetében először fordult elő, hogy az utolsó játéknapon három azonos mérleggel rendelkező csapat küzdött meg az összesített első helyért a konferenciában.

2024. Április 04. 09:29, csütörtök | Sport