Forrás: samorin.sk

Somorja: kiosztották az Év Sportolóinak járó díjakat

Sajnos a koronavírus miatt idén sem sikerült megtartani a hagyományos városi Sportgálát. Míg tavaly az elmaradt sportesemények miatt nem került sor a díjak átadására, idén már ismerjük a legjobbak névsorát.

A somorja.sk összefoglaló cikkét változtatás nélkül közöljük.

A somorjai versenyzők a tavalyi esztendőben is bebizonyították, hogy Szlovákiában a legjobbak közé tartoznak. Nem csak otthon, nagyon sokszor külföldön is. Főleg Sidó Biankának és a Somorjai Vívó Klub junior csapatának köszönhetően több ezer kilométerre városunktól is tudják, milyen remek sportolói vannak Somorjának.
A tavalyi évben is két kategóriában hirdetett a sportbizottság győztes. Minkét esetben a Kajak Canoe Klub versenyzője lett a legjobb. Az U15-ösöknél Gavlider Alex szerezte meg az első díjat, aki 2021-ben megnyerte az összes versenyt, melyen elindult. Sidó Bianka két éve az U15-ös kategóriában volt a legjobb, most pedig az U20-asban tündökölt, fölényes győzelmet aratott. Ez várható is volt, hisz a junior Európa-Bajnokságon és a világbajnokságon is két – két érmet szerzett.
Csapatversenyben a legjobb a Somorjai Vívó Klub junior csapata (Fazekas Árpád, György Bendegúz, Kuchta Leopold, Sármány Zoltán) lett. A somorjai srácok képviselték Szlovákiát a világbajnokságon, ahol a verseny előtt az utolsó helyre voltak sorolva. Végül remek versenyzéssel a 13. helyet szerezték meg.

Ismét bebizonyosodott, hogy Somorja a sport fővárosa, hiszen több ezren vettek részt a közönségszavazásban. A legtöbb lájkot az STK Somorja teniszcsapatának kilencéves játékosa Lucas Ďuriš szerezte meg.

SOMORJA LEGJOBB SPORTOLÓI (15 ÉVES KORIG):
1.Gavlider Alex (KCK Somorja/Honti Jenő) – 25 pont
2.Jávorka Karin (STK Somorja/tenisz/Varga Péter, Horváth Pál, Trestyanszki Dénes) – 22 pont

Nadal csak akkor lép pályára a Roland Garros-on, ha versenyképes lesz

A Madrid Openen, egy sajtótájékoztatón elmondta az újságíróknak, hogy ha aznap kellene Párizsba mennie, akkor nem lépne pályára.

2024. Április 22. 09:01, hétfő | Sport

F1: Verstappen nyerte a Kínai Nagydíjat

Lewis Hamilton, aki nem szerepelt jól az időmérőn, és csak a tizennyolcadik helyről indult, végül a kilencedik helyen végzett a Mercedes-szel.

2024. Április 18. 10:14, csütörtök | Sport

A Real büntetőkkel nyert a City ellen, a Bayern lesz az ellenfele az elődöntőben

A Real a 12. percben szerzett vezetést az Etihad Stadium-ban. Vinicius Junior futott el a szélen, és a tizenhatosban érkező Rodrygót találta meg keresztlabdájával.

2024. Április 15. 09:08, hétfő | Sport

NBA: Véget ért az alapszakasz, mutatjuk a rájátszás párosításait

Az NBA történetében először fordult elő, hogy az utolsó játéknapon három azonos mérleggel rendelkező csapat küzdött meg az összesített első helyért a konferenciában.