Hírek

2023. Május 08. 12:28, hétfő | Sport
Forrás: Teraz.sk

NBA: A Philadelphia és a Phoenix is ​​kiegyenlítette a párharcot

A Phoenix-nél Kevin Durant és Devin Booker is 36 pontot szerzett. Booker 12 gólpasszt osztott ki, ami karriercsúcs számára a rájátszásban.

A Philadelphia és a Phoenix kosarasai hazai pályán arattak sikert az NBA konferencia-elődöntőjének negyedik párharcában, és 2:2-re kiegyenlítették a sorozatot. James Harden 42 ponttal járult hozzá a Philadelphia Boston elleni 116-115-ös hosszabbításos győzelméhez. A phoenix-i meccsen Nikola Jokic tündökölt 53 ponttal, de még ő sem akadályozta meg, hogy a Denver 124:129-re kikapjon a hazaiaktól.

Harden 19 másodperccel a hosszabbítás vége előtt egy pontos hármassal döntötte el a párharcot a Philadelphia javára. Ezzel szemben Marcus Smart a drámai befejezés hősévé válhatott volna, de a sikeres tripláját érvénytelenítették, ugyanis az idő lejárta után dobta el a labdát. Harden mellett Joel Embiid is jól szerepelt a 76ers mezében, a liga alapszakaszának legértékesebb játékosa 34 pontot szerzett.

A Sixers 15 ponttal vezetett a harmadik negyedben, de az előző év döntősei dramatizálták a párharcot. Mezükben a legtöbb pontot Jayson Tatum gyűjtötte, aki 24 ponthoz 18 lepattanót tett hozzá. "A mai meccs mindent eldöntő volt számunkra. Keményen kellett dolgoznunk és állandó intenzitással játszanunk. Megtaláltuk a sikerhez vezető utat, és ez az egyetlen, ami számít a rájátszásban" - értékelte a párharcot az AFP szerint Harden.

Jokič 53 pontjával új egyéni csúcsot állított fel a rájátszásban, emellé kiosztott 11 gólpasszt is, de a hazai Suns örült a győzelemnek. A Phoenixnél Kevin Durant és Devin Booker is 36 pontot szerzett. Booker 12 gólpasszal fejelte meg a teljesítményét, ami karriercsúcs számára a rájátszásban.

A Phoenix a második félidőben megőrizte szoros vezetését és kiegyenlített csatában megőrizte a hazai pálya előnyét. A sztárjátékosok mindkét oldalon hatlmasat játszottak, így a cserejátékosok játéka volt a döntő. A Suns kispadja 40:11 arányban győzte le az ellenfelet. Landry Shamet 19 pontot szerzett, öt hárompontost dobott, köztük két kulcsfontosságú triplát váltott kosárra Booker gólpasszaiból az utolsó negyedben. A rájátszásban eddig összesen 14 pontot szerzett. "Jokic ellen játszani rendkívül nehéz. Vagy kosarat dob, vagy ügyesen használja ki csapattársai kvalitásait, leggyakrabban azonban mindkettőt. De annyiszor dobhat 50 pontot nekünk, ahányszor csak akar, mindaddig, amíg mi nyerjük a párharcot" - jelentette ki Booker.

NBA – A rájátszás 2. fordulója

A Keleti Konferencia elődöntői – 4. mérkőzés:

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 116:115 hu (27:19, 32:31, 33:33, 15:24 - 9:8)
Legtöbb pont: Harden 42 (6 hármas), Embiid 34 (13 lepattanó), Maxey 14 - Tatum 24 (18 lepattanó), Brown 23, Smart 21

/A sorozat állása: 2:2/

A Nyugati konferencia elődöntői – 4. mérkőzés:

Phoenix Suns - Denver Nuggets 129:124 (32:34, 31:27, 35:31, 31:32)
Legtöbb pont: Durant (11 lepattanó) és Booker (12 gólpassz) 36, Shamet 19 - Jokič 53 (11 gólpassz), Murray 28, Porter 11 (10 lepattanó), Gordon 11

Forrás: teraz.sk