2023. Május 12. 12:29, péntek | Sport
Forrás: Teraz.sk

NBA: A Denver bejutott a konferencia döntőjébe

A Denver három év után ismét bejutott a Nyugati Konferencia döntőjébe.

A denveri alakulat az első, amely bejutott a Konferenciadöntőbe. A rájátszás 2. fordulójának hatodik meccsén 125:100-ra nyert a Phoenix otthonában, és 4:2-re diadalmaskodott a sorozatban. A Boston hetedik meccsre mentette a sorozatot a Keleti Konferencia elődöntőjében, ugyanis 95-86-ra legyőzte a Philadelphiát, így 3-3-ra egyenlítette ki a párharcot.

A Denver három év után ismét bejutott a Nyugati Konferencia döntőjébe. Újabb tripla-duplával járult hozzá Nikola Jokič, aki a 12 gólpassz és 10 lepattanó mellé 32 pontot jegyzett. "Az egész meccsen támadtunk, főleg az első félidőben. Egyszerűen nagyon jók voltunk" - mondta Jokič. Michael Malone, a vendégek edzője nem szűkölködött a szuperlatívuszokkal: "Ma este megmutattunk, milyen jók is vagyunk."

Cameron Payne volt a legeredményesebb gólszerző a Suns mezében 31 ponttal. A Denver a következő körben a Golden State–LA Lakers sorozat győztesével találkozik (2:3 a sorozat állása), a történelem során még soha nem jutottak be az NBA döntőjébe.

A Philadelphia nem használta ki a lehetőséget, hogy véget vessen a sorozatnak a Boston ellen. A vendégek az utolsó negyedben döntötték el a győzelmet (24:13), amelyben Jayson Tatum az összesen szerzett 19 pontjából 16-ot szerzett. "Szerényen szólva a világ egyik legjobb kosárlabdázója vagyok. Az egyetlen dolog, ami számított, a győzelem volt, és sosem lesz másképp – jöhet a hetedik meccs" - idézte Tatumot az AFP ügynökség. Az alapszakasz legértékesebb játékosa, Joel Embiid 26 pontot és 10 lepattanót jegyzett hazai mezben. A sorozat sorsdöntő mérkőzését vasárnap játsszák Bostonban.

NBA – A rájátszás 2. fordulója

Keleti Konferencia elődöntői – 6. mérkőzés:

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 86:95 (22:29, 21:21, 30:21, 13:24)

Legtöbb pont: Embiid 26 (10 lepattanó), Maxey 26, Harden 13 – Smart 22, Tatum 19, Brown 17

/A sorozat állása: 3:3/

Nyugati Konferencia elődöntői – 6. mérkőzés:

Phoenix Suns - Denver Nuggets 100:125 (26:44, 25:37, 25:22, 34:22)

Legtöbb pont: Payne 31, Durant 23, Landale 13 – Jokic 32 (10 lepattanó, 12 gólpassz), Murray 26, Caldwell-Pope 21

/2:4-es összesítéssel továbbjutó a Denver Nuggets/

Forrás: teraz.sk