2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2022. Június 23. 12:01, csütörtök | Magyarország
Forrás: Portfolio.hu

Magyarország • Történelmi csúcs közelében a betöltetlen munkahelyek száma

Magyarország • Történelmi csúcs közelében a betöltetlen munkahelyek száma

Sosem látott méreteket öltött Magyarországon (és Szlovákiában egyaránt) a munkaerőhiány, ez pedig elsősorban a magánszektort és a költségvetési szférát hozza nehéz helyzetbe.

TÚL GYORSAN LÁBALTUNK KI A KORONAVÍRUS OKOZTA VÁLSÁGBÓL?
A gazdaság gyors kilábalásával az ország ugyanazzal a problémával néz szembe, mint amivel a koronaválság előtt: a munkaerőhiánnyal. A probléma a következő időszakban még égetőbbé válhat.

Olyan gyorsan lábalt ki a világ a koronavírus-válságból, amit senki sem várt. A világkereskedelem növekedése nagyban segítette a magyar gazdaság bővülését is, miközben a hazai élénkítőprogramok is támogatták a GDP-növekedést, így a foglalkoztatás emelkedését is. A gyors kilábalás hatására már bőven a koronaválság előtti szint felett jár a magyar gazdaság teljesítménye.

Egyébként logikus, hogy a gazdaság hasonló problémákkal küzd, mint a válságot megelőző hónapokban. A magyarországi GDP érdemben ugyanis már meghaladta a 2019-es mutatókat, a Központi Statisztikai Hivatal pedig a történelmi rekord közelébe helyezte a jelenleg is betöltetlen álláshelyek számát az országban.

“Az első negyedévben 87 ezer munkahely volt betöltetlen, ilyen magas szintre csak egyszer volt példa eddig. A versenyszférából 60 ezer dolgozó hiányzik a hivatalos adatok alapján, ami 3 ezerrel marad el a korábbi rekordtól, a költségvetésben 24 ezer munkavállalóra lenne szükség, ami történelmi rekordot jelent,” írja a portfolio.hu.

Ezek a számok nagyon magasnak mondhatók, a valóságban azonban a probléma még ennél is súlyosabb lehet, hiszen a fentiek csak a lejelentett üres állásokat tartalmazzák. Szakértői becslések szerint a versenyszférában kétszer-háromszor akkora lehet a munkaerőhiány, mint ahogy az adatok sugallják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 14:18, péntek | Kzélet

A miniszterelnök elismerte a tranzakciós adó módosításának lehetőségét

A belföldi gazdaság növekedését illetően úgy vélekedett, hogy az eddig a belföldi fogyasztás által vezérelt gazdasági növekedést a beruházások által vezérelt gazdasági növekedésnek kell felváltania.

2025. Április 25. 13:55, péntek | Világ

Lavrov: Oroszország kész a háborút lezáró megállapodásra

Lavrov megjegyezte, hogy egyetért Donald Trump amerikai elnök legutóbbi kijelentésével, miszerint megállapodásra lehet jutni, ha mindkét fél hajlandó erre.

2025. Április 24. 15:29, csütörtök | Sport

13 év után elköszön Jamie Vardy-tól a Leicester

Vardy 2012-ben igazolt a Leicesterhez a Fleetwoodtól.

2025. Április 24. 15:09, csütörtök | Világ

Pakisztán lezárja a határokat és a légteret India előtt

Az indiai diplomáciai tárca is azt tanácsolta állampolgárainak, hogy ne utazzanak Pakisztánba.