2022. December 07. 14:23, szerda | Sport
Forrás: -MM-

Horvátország és Brazília a legjobb nyolc között!

Újabb két negyeddöntőst avattak tegnap a katari vb-n

A délutáni nyolcaddöntőt Horvátország vívta Japán ellen. A horvátok voltak magasan a meccs esélyesei, de Japán szerzett vezetést az első félidő hajrájában. A gólt Maeda szerezte egy begyakorolt szögletfigura után.

A második játékrészben a horvát válogatott agresszívabb támadojátékkal kezdett, aminek meg is lett az eredménye, Perisic egyenlített egy gyönyörű fejessel az 55.percben. A horvátok középpályása ezzel a góllal beérte a legendás Davor Suker-t, immár mindkettőjüknek 6 gólja van a legnagyobb tornán.

Nem hagytak alá a horvátok az egyenlítés utáni időben sem, de sem Modric, sem Perisic nem tudták gólra váltani a helyzeteiket.
Következhetett a hosszabítás, ahol szintén döntetlen eredmény született, ezúttal gól nélküli, így jöhetett az idei vb első 11-es párbaja.

Japán négy tizenegyesből hármat kihagyott, Horvátország csak egyszer hibázott, így ők jutottak tovább a nyolc közé.

Horvátország - Japán 1-1 (3-1)

Az esti mérkőzésen a brazil válogatott lépett pályára a dél-kóreai alakulat ellen.
Brazília hozta a kötelezőt, a 36. percben már 4-0-t mutatott az eredményjelző tábla. Büntetőből betalált Neymar is, aki sérüléséből tért vissza, mellette Vinicius Junior, Richarlison és Paqueta voltak a sárgamezes brazilok gólszerzői.

Dél-Kóreának később sikerült a szépítés, a 76.percben egy pazar kapáslövéssel Paik Seung-Ho talált be a brazil kapuba.

Brazília - Dél-Kórea 4-1

A két csapat december 9-én 16:00 órától mérkőzik meg egymással a negyeddöntőben.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 24. 16:54, szerda | Sport

Nadal csak akkor lép pályára a Roland Garros-on, ha versenyképes lesz

A Madrid Openen, egy sajtótájékoztatón elmondta az újságíróknak, hogy ha aznap kellene Párizsba mennie, akkor nem lépne pályára.

2024. Április 22. 09:01, hétfő | Sport

F1: Verstappen nyerte a Kínai Nagydíjat

Lewis Hamilton, aki nem szerepelt jól az időmérőn, és csak a tizennyolcadik helyről indult, végül a kilencedik helyen végzett a Mercedes-szel.

2024. Április 18. 10:14, csütörtök | Sport

A Real büntetőkkel nyert a City ellen, a Bayern lesz az ellenfele az elődöntőben

A Real a 12. percben szerzett vezetést az Etihad Stadium-ban. Vinicius Junior futott el a szélen, és a tizenhatosban érkező Rodrygót találta meg keresztlabdájával.

2024. Április 15. 09:08, hétfő | Sport

NBA: Véget ért az alapszakasz, mutatjuk a rájátszás párosításait

Az NBA történetében először fordult elő, hogy az utolsó játéknapon három azonos mérleggel rendelkező csapat küzdött meg az összesített első helyért a konferenciában.