HÃrek
2021. November 13. 21:47, szombat |
Helyi önkormányzati
Forrás: dunaszerdahelyi.sk / Rózsár Vince
Fialka Tamás lett Dunaszerdahely új diákpolgármestere

Diákpolgármester-választást tartottak a dunaszerdahelyi városháza nagy üléstermében. A tavalyi kényszerszünet után a város visszatért korábbi hagyományához – Ãrja a dunaszerdahelyi.sk portál.
„A dunaszerdahelyi városi képviselÅ‘-testület Ifjúsági és Sportbizottsága, valamint Oktatási és Kulturális Bizottsága által meghirdetett választáson az idén két iskola jelöltje mérette meg magát,” írja a cikk. Az ülést a hivatalban lévÅ‘ diákpolgármester, Bokros Bianka beszámolójával kezdték, majd ezután bemutatkozhattak a 2021/2022-es tanév jelöltjei: Ollé Nancy a Szent István téri Közös Igazgatású Iskolából, valamint Fialka Tamás a Neratovcei téri Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolából.
A jelöltek vízióját A. Szabó László és Karaffa Attila alpolgármesterek, Gútay László, Nagy Krisztián, Bugár György, Bokros Bianka és a város iskoláinak diákképviselÅ‘i hallgatták meg és bírálták el. A városvezetÅ‘k szerint mindkét jelölt terve elÅ‘remutató és megvalósítható volt, a titkos szavazást 6:5 arányban azonban végül Fialka Tamás nyerte, de a másik jelölt, Ollé Nancy is feladatot kapott: mostantól diákalpolgármesterként működhet együtt Tamással. A diákokat jövÅ‘ hét csütörtökön iktatják be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 14:34, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság: A PSG úton a negyedik trófeáért, a Bayern gólzáport rendezett
A párizsiak végig uralták a játékot a spanyol csapat ellen. Mindössze egy kapura tartó lövést engedtek ellenfelüknek, és mindkét félidőben kétszer is betaláltak.
2025. Június 16. 14:01, hétfÅ‘ | Közélet
66 146 új személyautót regisztráltak az elmúlt évben országszerte
Idén május végén a szlovákiai közlekedési felügyeletek összesen 2 746 781 személygépkocsit regisztráltak.
2025. Június 05. 13:30, csütörtök | Közélet
Felmérés: Az éghajlatváltozás hatással van az emberek nyaralási szokásaira
Nagyobb az érdeklődés az északi országok iránt.
2025. Június 03. 13:37, kedd | Közélet
Az ellenzék továbbra is a tranzakciós adó teljes eltörlését szeretné elérni
Mindkét ellenzéki párt egyetértett abban a témában is, hogy november 17. helyett inkább a május elsejei ünnepet kellene eltörölni.