Hírek
2024. Szeptember 25. 14:21, szerda |
Rendőrségi
Forrás: teraz.sk
Egy töltényt tartalmazó borítékot küldtek Robert Ficonak

A hírportál szerint az Alkotmányos Tisztviselőket Védő Hivatal munkatársai a közvetlenül a miniszterelnöknek címzett levelek reggeli ellenőrzése során fedezték fel a golyót.
Egy Robert Fico (Smer-SD) miniszterelnöknek címzett, golyót tartalmazó boríték érkezett szerdán a Szlovák Köztársaság Kormányhivatalába - erősítette meg a kormányhivatal sajtó- és tájékoztatási osztálya. A hírre a Plus 7 dní portál hívta fel a figyelmet.
A hírportál szerint az Alkotmányos Tisztviselőket Védő Hivatal munkatársai a közvetlenül a miniszterelnöknek címzett levelek reggeli ellenőrzése során fedezték fel a golyót. A levél állítólag ismeretlen feladótól érkezett.
Maroš Žilinka, a Szlovák Köztársaság főügyésze szerint a golyót tartalmazó boríték kézbesítése a miniszterelnöknek, aki a közelmúltban merénylet áldozata lett, nemcsak bűncselekmény, hanem a vakmerőség és érzéketlenség megnyilvánulása is. „Határozottan kérem az egész társadalmat az alapvető tisztességre és emberségre! A cinizmusnak és a gyűlöletnek, amely áthatja társadalmunkat, véget kell vetni” - sürgetett Žilinka a közösségi hálón.
Forrás: teraz.sk
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 25. 13:57, kedd | Rendőrségi
Robbanás az erdőháti katonai intézetben: Sérültekről érkezett jelentés
Robert Kaliňák szlovák védelmi miniszter szerint a baleset egy tarack (sugárágyú) töltéspróbái során, tüzelés közben történt.
2025. Február 11. 13:59, kedd | Rendőrségi
Késsel fenyegetőzött egy diák a trencséni egyetemen
Az evakuálás során körülbelül 400 diák és alkalmazott tartózkodott az épületben.
2025. Április 25. 14:18, péntek | Kzélet
A miniszterelnök elismerte a tranzakciós adó módosításának lehetőségét
A belföldi gazdaság növekedését illetően úgy vélekedett, hogy az eddig a belföldi fogyasztás által vezérelt gazdasági növekedést a beruházások által vezérelt gazdasági növekedésnek kell felváltania.
2025. Április 25. 13:55, péntek | Világ
Lavrov: Oroszország kész a háborút lezáró megállapodásra
Lavrov megjegyezte, hogy egyetért Donald Trump amerikai elnök legutóbbi kijelentésével, miszerint megállapodásra lehet jutni, ha mindkét fél hajlandó erre.