Hírek
2022. Január 31. 19:45, hétfő |
Helyi önkormányzati
Forrás: dunstreda.sk / Nyitókép: Rózsár Vince
Dunaszerdahely: majdnem százezer ügyet intézett tavaly a Városi Hivatal

Január az óévi statisztikák hónapja. A népszámlálási adatok mellett Dunaszerdahely városa is számot vetett a tavaly elvégzett munkával. A cikket a dunaszerdahelyi.sk városi portál tette közzé.
„A Dunaszerdahelyi Városi Hivatal ügyfélfogadó irodájába lakhelyváltatás lakhelyváltoztatás, szociális szolgáltatások okán, helyi adóval, illetékkel kapcsolatos, vagy az anyakönyvi hivatalban esedékes intézendő ügy miatt, esetleg hitelesítési szándékkal érkező polgárnak az iroda elektronikus rendszeréből kell jegyet váltania. Az elektronikus rendszer segítségével, az egyes intézendő ügyek elosztásával tudják meggyorsítani az ügyintézést az iroda munkatársai,” áll a cikkben.
A csallóközi város hivatalában a 2021-es évben összesen 94.142 ügyben zajlott intézés. Az intézkedések közel egynegyede hitelesítéssel kapcsolatos ügy volt, a szolgáltatást összesen 23.470-szer vették igénybe a dunaszerdahelyiek. Sokan látogatták tavaly a pénztárt is – itt a kirótt illetékeket, ill. más banki tranzakciókkal kapcsolatos számlákat lehetett befizetni. Ezt a szolgáltatást a lakosok 20.434-szer használták ki. A Városi Hivatal ezen a ponton arra kéri a lakosokat, hogy amennyiben tehetik, az illetékeket online formában fizessék – gyorsabb és egyszerűbb.
A helyi adók, illetékek kapcsán (ehhez kötve a kommunális hulladék díjával kapcsolatos ügyeket is) – 18.724-en keresték meg az ügyfélfogadó irodát. Tízezer feletti, 13.578 polgár intézte ügyeit az anyakönyvi hivatalban, a lakossági-nyilvántartást 9.372-en, a szociális szolgáltatások ügyfélablakát pedig 8.564-en keresték fel – sorolja a tavalyi adatokat a dunaszerdahelyi.sk írása.
A napi lebontás mindenképpen érdekes: a tavalyi adatokból kiderült, hogy egy munkanap alkalmával a hivatal átlagosan 375 ügyet intézett el. A hivatali ügyintézés során lehetőség nyílik a hivatallal való elektronikus kommunikációra, vagy a Központi közigazgatási portálon (www.slovensko.sk) vagy a város honlapján nyilvánosság számára elérhető elektronikus formanyomtatványokon keresztül. Bizonyos esetekben e-mail formában is lehet kommunikálni a hivatallal.
A 2021-es évben érkezett hivatali beadványok száma elérte a 13.554-et, ebből pedig mindössze 2989-et intéztek a Központi közigazgatási portálon keresztül. A rendszer emellett kiküldött 39.379 darab levelet is.
dunstreda.sk / infocsallóköz.sk
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 14:18, péntek | Kzélet
A miniszterelnök elismerte a tranzakciós adó módosításának lehetőségét
A belföldi gazdaság növekedését illetően úgy vélekedett, hogy az eddig a belföldi fogyasztás által vezérelt gazdasági növekedést a beruházások által vezérelt gazdasági növekedésnek kell felváltania.
2025. Április 25. 13:55, péntek | Világ
Lavrov: Oroszország kész a háborút lezáró megállapodásra
Lavrov megjegyezte, hogy egyetért Donald Trump amerikai elnök legutóbbi kijelentésével, miszerint megállapodásra lehet jutni, ha mindkét fél hajlandó erre.
2025. Április 24. 15:29, csütörtök | Sport
13 év után elköszön Jamie Vardy-tól a Leicester
Vardy 2012-ben igazolt a Leicesterhez a Fleetwoodtól.
2025. Április 24. 15:09, csütörtök | Világ
Pakisztán lezárja a határokat és a légteret India előtt
Az indiai diplomáciai tárca is azt tanácsolta állampolgárainak, hogy ne utazzanak Pakisztánba.