Hírek

2023. Június 12. 20:41, hétfő | Sport
Forrás: Teraz.sk

Djokovic visszatért az ATP-ranglista élére

A szerb Novak Djokovic 2023. június 11-én, vasárnap győzött a norvég Casper Ruud ellen a párizsi Roland Garros Grand Slam-torna férfi egyéni döntőjében.

A legfrissebb rangsorban Jozef Kovalík a 144., Gombos Norbert a 150., Lukáš Klein pedig a 153. helyet foglalja el. A teljes szlovák tenisz-elit ezen a héten bemutatkozik a Bratislava Open-en.

A szerb teniszező, Novak Djokovic visszatért az ATP-ranglista élére, miután megszerezte rekordot jelentő 23. Grand Slam-bajnoki címét. A Roland Garroson aratott diadalának köszönhetően a spanyol Carlos Alcarazt váltotta világelsőként, akit a párizsi salakon az elődöntőben ejtett ki. A harmadik az orosz Daniil Medvegyev.

A legjobb szlovák egyéni teniszező, Alex Molčan hat helyet javítva a 80. helyre lépett fel. A Roland Garroson a tavalyihoz hasonlóan a 2. fordulóba jutott, amelyben a huszonkettedik helyen kiemelt német Alexander Zverevtől kapott ki.