2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2020. December 14. 18:14, hétfő | Koronavírus
Forrás: TASR

A kormány nem szavazta meg a kemény lockdownt, de várhatóak egyéb szigorítások

A kormány nem szavazta meg a kemény lockdownt, de várhatóak egyéb szigorítások

Marek Krajčí egészségügyi miniszter figyelmeztette a lakosságot, hogy Szlovákiában a koronavírus jelenleg kontrollálatlanul terjed. Megkérte emellett az embereket, hogy kerüljék a szociális kapcsolatokat másokkal.

Ahogy az a hétfői sajtótájékoztatón elhangzott, a kormány nem hagyta jóvá a járványügyi komisszió javaslatának egészét, december 21-től azonban szigorítások várhatóak. Ennek végső formáját szerdán hagyja jóvá a kormány. Krajčí hozzátette, hogy nem csak az üzletek zárnak majd be, de kijárási tilalomra is kell számítanunk. Ennek pontos módjáról később adnak tájékoztatást, akárcsak a kivételek listája sincs még kész.

A miniszter felhozta a nyári horvátországi kirándulásokat is, amelyek következtében emberéletek estek áldozatul. Mások esküvőkön szórakoztak, így kergetve halálba rokonaikat. A tárcavezető felelősségteljes hozzáállást vár el a lakosságtól. „Mielőtt karácsonykor meglátogatják szeretteiket, csináljanak saját lockdownt,” üzeni a miniszter. A jelenléti oktatásban résztvevő gyerekeknek az üzeni, mielőtt meglátogatnák nagyszüleiket, maradjanak otthon legalább öt napig, bezárva.
Szerinte a lockdown a jobb megoldás a teszteléssel szemben, ugyanis egy negatív teszteredménnyel rendelkező személy már másnap megfertőződhet, arról nem is beszélve, hogy egy negatív teszt azt az illúziót kelti, hogy az illető nem fertőzhet meg másokat.

Egy újdonsággal is készült a válságstáb. Bevezetik a járványügyi szemafort, másnéven a COVID-automatát. Richard Sulík szerint ez csak annyiban különbözik az ő, eredeti ötletétől, hogy nem regionális, hanem országos szintű rendeletekről beszél. „Ez jó dolog, hiszen az emberek tudni fogják, mivel számoljanak, ha helyzet a járásukban javulna vagy esetleg rosszabbodna,” mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 14:18, péntek | Kzélet

A miniszterelnök elismerte a tranzakciós adó módosításának lehetőségét

A belföldi gazdaság növekedését illetően úgy vélekedett, hogy az eddig a belföldi fogyasztás által vezérelt gazdasági növekedést a beruházások által vezérelt gazdasági növekedésnek kell felváltania.

2025. Április 25. 13:55, péntek | Világ

Lavrov: Oroszország kész a háborút lezáró megállapodásra

Lavrov megjegyezte, hogy egyetért Donald Trump amerikai elnök legutóbbi kijelentésével, miszerint megállapodásra lehet jutni, ha mindkét fél hajlandó erre.

2025. Április 24. 15:29, csütörtök | Sport

13 év után elköszön Jamie Vardy-tól a Leicester

Vardy 2012-ben igazolt a Leicesterhez a Fleetwoodtól.

2025. Április 24. 15:09, csütörtök | Világ

Pakisztán lezárja a határokat és a légteret India előtt

Az indiai diplomáciai tárca is azt tanácsolta állampolgárainak, hogy ne utazzanak Pakisztánba.