2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2020. Június 09. 09:00, kedd | Helyi
Forrás: tasr

33 millió eurót költ az állam a Kis-Duna árvízvédelmére

33 millió eurót költ az állam a Kis-Duna árvízvédelmére

Több mint 33 millió eurót fektetnek a Kis-Duna alsó szakaszának árvízvédelmi megerősítésébe. A projektek még az előző kormány hagyta jóvá, amikor még voltak magyar képviselők a parlamentben.

A Kis-Duna alsó szakaszának árvízvédelmét segíti a környezetvédelmi minisztérium.
A védekezés harmadik fázisában 33 802 024 eurót nyújt erre a célra a tárca a Szlovák Vízgazdálkodási Vállalatnak (SVP).

A szerződést még Sólymos László (Híd) korábbi környezetvédelmi miniszter írta alá, a központi nyilvántartásában tették közzé, a vissza nem térítendő hozzájárulást a Környezetvédelmi operatív program keretében nyújtják.

A beruházás helyszíne a Komáromi járásban található Gúta, Érsekújvár, az érsekújvári járásbeli Kamocsa a dunaszerdahelyi járásbeli Ekecs és Nyárasd. Marián Bocák, a vízgazdálkodási vállalat szóvivője elmondta, ezen a területen okoz a leggyakrabban problémákat az árvíz, ha megárad a Vág a Kis-Duna és a Tőkési ág. „Az árvizek kockázatát csak a gát megerősítésével csökkenthetjük" - mondta Bocák.

Az európai jelentőségű madárvédelmi területek egyikét sem érinti közvetlenül az építkezés, közölte Bocák.

A projekt célja az éghajlatváltozással kapcsolatos kockázatok, például az erózió, a tüzek, a viharok és aszály okozta károk megelőzése, valamint a figyelemfelkeltés, a védekezés, a katasztrófakezelési rendszerek és infrastruktúrák fejlesztése.

Címkék: Kis-Duna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi

Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen

A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.

2025. Április 25. 14:18, péntek | Kzélet

A miniszterelnök elismerte a tranzakciós adó módosításának lehetőségét

A belföldi gazdaság növekedését illetően úgy vélekedett, hogy az eddig a belföldi fogyasztás által vezérelt gazdasági növekedést a beruházások által vezérelt gazdasági növekedésnek kell felváltania.

2025. Április 25. 13:55, péntek | Világ

Lavrov: Oroszország kész a háborút lezáró megállapodásra

Lavrov megjegyezte, hogy egyetért Donald Trump amerikai elnök legutóbbi kijelentésével, miszerint megállapodásra lehet jutni, ha mindkét fél hajlandó erre.

2025. Április 24. 15:29, csütörtök | Sport

13 év után elköszön Jamie Vardy-tól a Leicester

Vardy 2012-ben igazolt a Leicesterhez a Fleetwoodtól.